Pensjonat i Rekreacja...

W naszym gospodarstwie oferujemy możliwość hotelowania koni z możliwością wypoczynku i relaksu dla ich właścicieli.

Pensjonat położony jest w malowniczej okolicy u podnóża góry Ślęży, przy zalewie Mietków, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Z tego powodu wyjazdy w teren sprawiają wszystkim wiele radości, można wybrać się na przejażdżkę po lesie, między polami, czy też szlakiem nad zalewem i plażami zwiedzając po drodze zabytki okolicznych miejscowości.

Oferujemy doskonałe warunki do odpoczynku dla Ciebie i Twojego konia. Fachowa całodobowa opieka zapewni bezpieczeństwo, spokój i prawidłowy rozwój Twojemu koniowi. Stajnia pensjonatowa jest nowa, przestronna, jasna, z bardzo szerokim korytarzem, boksy są duże, dobrze zabezpieczone, kraty między boksami są wykonane tak, aby koń nie miał możliwości włożenia nogi. Posiadamy także specjalne boksy z bardzo wysokimi murowanymi przegrodami, aby uniemożliwić sąsiadującym koniom kontakt wzrokowy, przeznaczone szczególnie dla ogierów. Każdy boks posiada duże okno zabezpieczone kratami, poidło stałopoziomowe oraz lizawkę. W stajni znajduje się łazienka dla koni z ciepłą bieżącą wodą, latem można również korzystać z myjki zewnętrznej znajdującej się za stajnią.

Nawet jeżeli masz niewiele czasu aby odwiedzać swojego konia, nie musisz się martwić, iż będzie stał cały czas w boksie, u nas konie codziennie wypuszczane są na pastwiska. W lecie spędzają większość dnia, oczywiście w zależności od pogody, na bardzo dużych pastwiskach trawiastych, natomiast w zimie i wczesną wiosną mogą się wybiegać na padokach zimowych. W ramach integracji konie są podzielone na mniejsze grupy, w razie konieczności istnieje również możliwość wypuszczania konia na indywidualne pastwisko.

Konie karmione są dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od wskazań właściciela. Standardowe wyżywienie stanowi owies gnieciony z dodatkiem witamin, dodatkowo siano i słoma. Nieocenionym walorem jest fakt, iż karma pochodzi z naszych upraw i jest najwyższej jakości. Gnieciony owies zapewnia lepszą wchłanialność składników odżywczych, co wyraźnie poprawia wygląd i kondycję koni.

Do dyspozycji pozostaje również okrąglak piaskowy do lonżowania koni, ujeżdżalnia piaskowa oraz przeszkody treningowe. Dodatkowo posiadamy również przytulne miejsce niedaleko pensjonatu, mały domek letniskowy na ogrodzonym terenie, gdzie można organizować w lecie różnego rodzaju imprezy i grille, lub po prostu uciec od zgiełku miasta.

Jesteśmy w stałym kontakcie z weterynarzem, najlepszym specjalistą od koni nie tylko w naszym regionie. Opowiada on za leczenie naszych koni, szczepienia i odrobaczanie wszystkich oraz wzywany jest w nagłych sytuacjach w przypadku barku innych wskazań właściciela. W przypadku profilaktyki oraz leczenia konia wybór weterynarza pozostawiamy oczywiście w gestii Państwa. Dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z usług kowalskich, świadczonych przez właściciela stajni. Andrzej Szubart posiada bogate doświadczenie w pielęgnacji kopyt, potrafi skorygować nawet najtrudniejsze wady, umożliwiając koniom powrót do sprawności.

Zapraszamy...