Klacze

Calima

Matka Carisma po Ar-Rahman, ojciec Ostragon . To młoda klacz z naszego chowu. Doskonały ruch odziedziczyła po ojcu – słynnym Ostragonie, który na pokazach otrzymywał najwyższe noty za ruch. Calima jest klaczą o mocnej budowie, na dobrych nogach, o bardzo łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Jest spokojna i łatwa do współpracy.(...)

Czytaj więcej...

Carisma

Matka Celimena po Palas (RU), ojciec Ar-Rahman. Klacz o typowo wyścigowych korzeniach, córka najlepszego konia wyścigowego 2006 Ar-Rahman, pochodzi z hodowli od Agnieszki i Andrzeja Wójtowiczów, zakupiona w 2006. od K.Grudziąża. Piękna mlecznosiwa klacz, inteligentna i niespotykanie spokojna, źrebięta po niej dziedziczą przede wszystkim łagodny charakter, natomiast całą resztę po ojcach, dlatego jest ona dla nas tak cenna w rozwoju hodowli. W 2010 została sprzedana do hodowli we Francji.(...)

Czytaj więcej...

Conga

Matka Carisma po Ar-Rahman, ojciec Argus. Trafiła do nas wraz ze swoją matką Carismą z hodowli pana Krzysztofa Grudziąża. Jest córką Argusa (Armenia/Eukaliptus) i odziedziczyła po nim całą swoją urodę, jej największym walorem jest niespotykana wśród koni tej rasy spokój i opanowanie, czyniąc ją tym samym bardzo wartościowym koniem nie tylko pod względem hodowlanym ale również użytkowym. Ta niezwykle miła klacz swoim usposobieniem oczarowała niejedną osobę odwiedzającą naszą hodowlę...(...)

Czytaj więcej...

Habia

Matka Habina po Alegro, ojciec Floret. Niezwykle dzielna i oddana klacz, pochodzi z typowo wyścigowego rodu Mlecha, dlatego też doskonale sprawdziła się w sporcie. Ta niezwykle szybka i zwrotna klacz zdobyła 2 złote i 3 srebrne puchary na Mistrzostwach Polski Western i Rodeo w 2003 dosiadana przez swojego właściciela Andrzeja Szubarta. Obecnie klacz spełnia się jako matka, dając doskonały przychówek. Źrebięta dziedziczą po Habii łagodny charakter i zawziętość wyścigową.(...)

Czytaj więcej...

Habiria

Matka Habia po Floret, ojciec Murat-Nur. Pierwsza klacz urodzona w Emiracie, odziedziczyła po matce dzielność i charakter. W 2006 odbyła roczny trening w WTWK Partynice z bardzo dobrymi wynikami: ….. . Po okresie treningowym odpoczywała jako jedna z klaczy stadnych. W 2010 rozpoczęła trening przygotowujący do konkurencji szybkościowych w jeździe western. Zdolności przyśpieszania i niezwykła zwinność sprawiły, iż znajdowała się w czołówkach.Zdobyła m.in. dwu krotnie Mistrzostwo Polski i Europy Centralnej.W tej chwili Habiria jest jednym z najszybszych koni w Europie starujących w konkurencji Pole Bending.(...)

Czytaj więcej...

Halliya

Matka Habiria po Murat-Nur, ojciec Pegasus. Niezwykle urodziwa kasztanowata klaczka, bardzo szybko znalazła nowego właściciela, jako jedna z niewielu koni z naszej hodowli pozostała w kraju...(...)

Czytaj więcej...

HERBINA

Matka Habia po Floret, ojciec Murat-Nur. To bardzo spokojna klacz o popranej mocnej budowie i świetnych nogach. W 2009 została sprzedana do Francji, gdzie z powodzeniem startuje w rajdach długodystansowych. W październiku 2010 Herbina wzięła udział w Mistrzostwach Francji Młodych Koni, jako jedna z sześciu uzyskała wierzchowców uzyskała najwyższą z możliwych ocenę wybitną. Warto dodać, że w rajdowych Mistrzostwach Francji Młodych Koni bierze udział 200 rumaków, a poziom zarówno zawodów, jak hodowli jest najwyższy na świecie...

(...)

Czytaj więcej...

HYPATIA

Matka Habia po Floret, ojciec Pegasus. Urocza klacz o poprawnej budowie i miłym charakterze. Jest bardzo ciekawska i utrzymuje świetny kontakt z człowiekiem. Liczymy iż doskonale sprawdzi się w hodowli jako klacz rozrodowa.(...)

Czytaj więcej...

PERFEKCJA

Matka Pikawa po Murat-Nur,ojciec Kabsztad.To jedna z najpiękniejszych klaczy w naszej hodowli,odziedziczyła wszystkie najlepsze cechy od strony ojca.Wyróżnia ją piękna głowa z dużym ładnie osadzonym okiem,kapitalny ruch oraz doskonałe nogi.Perfekcja zapowiada się na bardzo rosłego konia,w połączeniu z jej łagodnym usposobieniem moze być klaczą nie tylko" cieszącą oko" ,ale przede wszystkim użytkową... (...)

Czytaj więcej...

Pikawa

Matka Pikla po Floret, ojciec Murat-Nur. To jedna z naszych najcenniejszych klaczy stadnych, córka Pikli, klacz o dużych ramach i kapitalnym ruchu. Pierwsze źrebię, piękna i doskonale ruszająca się Prada po Armani (Ekstern/Armenia), drugi urodził się ogierek po Pegasusie obecnie już dojrzały ogier niesamowitą prezencją. Klacz przekazuje wdzięczny ruch i urodę.(...)

Czytaj więcej...

Prada

Matka Pikla po Floret, ojciec Armani. Prada jest młodą klaczą o pięknej budowie i zachwycającym ruchu. Podobnie jak matka otrzymała wysokie noty na pokazach młodzieżowych w Janowie Podlaskim i Białce w 2009 i 2010. Klacz ta jest bardzo przyjazna i ufna w stosunku do ludzi, jednak nie brakuje jej temperamentu. Takie połączenie ujmuje każdego miłośnika tej rasy.(...)

Czytaj więcej...

Prezencja

Matka Pikla po Floret, ojciec Murat-Nur. Typowo pokazowa klacz, filigranowa, o wydatnym ruchu. Od najmłodszych lat wyróżniała się spośród rówieśników, kilkakrotnie brała udział na pokazach w kraju z bardzo dobrymi wynikami, zwracając na siebie uwagę miłośników tej rasy. W 2009 rozpoczęła karierę hodowlaną i została zaźrebiona doskonałym Pegasusem. Efektem tej mieszanki genów jest niesamowity Pretorian.(...)

Czytaj więcej...