Najnowsze Informacje

Mistrzostwa Polski w Jeździe Western

W dniach 20-23.09.2013 r. na wrocławskich Partynica odbyły się Mistrzostwa Polski w Jeździe Western podsumowujące sezon 2013r.W konkurencjach "szybkościowych" wystartowała nasza podopieczna Weronika Nowak na ogierze Haziran. Ta bardzo młoda para przez cały sezon zdobywała doświadczenie i nowe umiejętności,co często wymagało poświęcenia i wielu wyrzeczeń.Przejazdy jakie mogliśmy oglądać na tych zawodach były kwintesencją czasu poświęconego godzinom treningów.Trenowana przez nas Weronika ,dzięki większemu doświadczeniu z łatwością prześcignęła konkurentów,liczymy na dalsze sukcesy w przyszłym sezonie....(...)

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Dolnego Śląska

W dniu 24.08.2013r. jak co roku na wrocławskich Partynicach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe western.Podziwiać mogliśmy przejazdy w konkurencjach szybkościowych naszej zawodniczki Weroniki Nowak i ogiera Haziran,którzy to z miesiąca na miesiąc są w coraz to lepszej formie,co można było zaobserwować po bardzo dobrych przejazdach w konkurencji Pole Bending i Barrel Racing dając im 1 miejsce w obydwu konkurencjach.Zawody te były prawdziwym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski ,które zaplanowane są w tym samym miejscu w dniach 20-23.09.2013r. Gratuleujemy i życzymy dalszych sukcesów!(...)

Czytaj więcej...

Zawody Kwalifikacyjne Karpacz 2013

Kolejne zawody za nami i kolejny sukces pary Weroniki Nowak i Hazirana.W konkurencji Pole Bending i Barrel Racing zajęli 1.miejsce,serdecznie gratulujemy!!!(...)

Czytaj więcej...

Adrenalina Cup I Edycja

08-09 czerwca w Kudowie Zdroju odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski "Adrenalina Cup" zrzeszająca grono startujące w konkurencjach "szybkościowych".Wystartował w nich nasz młody ogier Haziran,który od początku sezonu trenowany był, pod okiem Aleksandry Szubart, przez Weronikę Nowak.
Para ta okazała się bezkonkurencyjna we wszystkich trzech konkursach,zdobyła 3 złota ,oczywiście w pierwszej dywizji w :pole bending,berrel racing oraz adrenalina mix,wyprzedzając przeciwników o niemal sekundę,co jest ogromnym sukcesem dla tak młodego duetu!!! Warto dodać,że ta zaledwie 15-letnia zawodniczka startowała m.in. z bar(...)

Czytaj więcej...

Sezon 2012

Poraz kolejny nasze konie pokazały co potrafi "polski arab" .Wygrały wszystkie zawody w jakich wystartowały,zamieniając się tylko miejscami na podium.W tym roku dołączył do słynnej trójcy(habiria,Haxan,Puls) ogier Haziran(Habia/Ostragon),który niestety na początku sezonu doznał kontuzji i nie mógł kontynuować treningów.W przyszłym roku bedzie startował pod juniorką Weoniką Nowak,juz mocno trenują:)Trzymamy kciuki...
A oto wyniki najważniejszych zawodów w tym sezonie:
Mistrzostwa Dolnego Śląska:
Pole bending:1.Haxan,2.Habiria(aleksandra szubart)
barrel racing:2.Puls(andrzej szubart)
(...)

Czytaj więcej...

ZWYCIĘSKI SEZON 2011! ! !

Zakończył się sezon zawodów "szybkościowych" sprawdzających przede wszystkim możliwości wytrzymałościowe i sprawnościowe naszych koni...Miło mi zakomunikować ,że naszej hodowli konie mają na koncie same zwycięstwa,udowadniając nie pierwszy raz, że są nie tylko ozdobą,ale przede wszystkim mają służyć jako wierzchowce,czego dowodzą liczne puchary na naszych półkach...
Do najważniejszych zwycięstw należą m.in.
Mistrzostwo Polski Pole Bending(Habiria i Aleksandra Szubart)
Mistrzostwo Polski Barrel Racing(Puls i Andrzej Szubrt)
Mistrzostwo i V-ce Mistrzostwo Europy Centralnej Pole Bendin(...)

Czytaj więcej...

V OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

20-21 maja odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Polskiej Ligi Western i Rodeo, w których wzięliśmy udział.Znakomicie zadebiutował nasz ogier Puls,pod Andrzejem Szubartem,który wygrał obydwie konkurencje Barrel Racing jak i Pole Pole Bending ,pozostawiając Habirii i Haxanowi kolejne dwa miejsca na podjum...(...)

Czytaj więcej...